Etkinlik, Haberler

Birleşik Krallık’tan savaş anıtlarıyla ilgili yeni bir site

Tarih Haber / 16.02.2015

Bakan Helen Grant, Watford Peace Memorial’ı ziyaret ettiği sırada Birleşik Krallık’taki tüm savaş anıtlarıyla ilgili bilgi ve fon sağlamaya yönelik tavsiyelerin yer alacağı bir site olan ukwarmemorials.org’un kurulması için dört yıllık bir program geliştirildiğini açıkladı.

English Heritage, Civic Voice, Imperial War Museums ve War Memorials Trust’ın ortaklıkları kapsamında, I. Dünya Savaşı’nın 100. yılı sebebiyle geliştirilen proje, bölge halkının I. Dünya Savaşı anıtlarını keşfetmesine ve koruma altına almasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Websitesi savaş anıtları konusunda ihtisas sahibi organizasyonlara ve bu anıtların en iyi şekilde nasıl muhafaza edileceğine dair bilgilere erişim sağlayacak. Ayrıca, anıtların koruma altına alınması için gerekli olan fonların nasıl bulunabileceği ve anıtların nasıl listelenebileceği konusunda da tavsiyelere yer verecek. Dört yıllık süre boyunca aşamalı olarak geliştirilecek olan site nihayetinde kişilerin tarihî bilgilerin izini sürmesine imkan sağlayarak anıtların listelenme koşullarına ve durumlarına dair bilgi içerecek.

Siteye aşağıdaki adresten erişmek mümkün:

http://ukwarmemorials.org

Yeni Haberler